Vyberte si plot, ktorý bude najlepšie vyhovovať vášmu domu aj peňaženke

Výber materiálu, z ktorého postavíte plot okolo domu či pozemku, nie je jednoduchý. Musíte zvážiť hľadisko estetické aj funkčné a v neposlednom rade svoje finančné možnosti. Dobrou správou je, že kovaný plot spĺňa všetky tieto funkcie.

Do stavby plota sa najčastejšie púšťame po výstavbe nového rodinného domu, alebo ak nám starý plot už doslúžil a tak je potrebné postaviť nový. Hľadáte teda pre svoj do ten správny okrasný plot a neviete si rady, aký vybrať štýl či materiál? Pozrite sa na kované oplotenie a určite si vyberiete z množstva druhov a farebných prevedení.

Pod pojmom kovaný plot sa dá predstaviť ako ozdobný, tvarovo zložitý plot vhodný k starým vilám, tak minimalisticky poňatý plot pre novostavby. Kvalitné kované ploty sú takmer bezúdržbové, to ale vyžaduje kvalitné žiarové pozinkovanie.

Kovaný plot moderný

Vzhľad kovaných plotov býva skutočne rôznorodý. Odrážajú sa v nich módne trendy, ale aj ekonomická situácia a vkus obyvateľov. Aktuálnym hitom sú opäť kované ploty čo pritom nemusí nutne znamenať návrat k rustikálnosti či historickému štýlu.

Vyberajte rôzne štýly kovaného plotu z nášho e-shopu