Kovaný plot plní estetickú aj ochrannú funkciu

Stavba plotu nie je lacná záležitosť, ale rozhodne sa dá ušetriť. Stačí k tomu správny výber materiálu a trocha šikovnosti. Plot vytvára prvý dojem pred vstupom na pozemok a mnoho vypovedá o majiteľovi domu. Pri jeho stavbe myslite na to, aby svojou výškou, materiálom a konštrukciou ladil ako s domom, tak s okolím.

Kovaný plot plní estetickú aj ochrannú funkciu

Pevnejšie než klasické napínané pletivo je oplotenie z kovaných panelov s rôznou dekoratívnou výplňou. Tie sa pripevňujú buď medzi stĺpikmi betónové, alebo tehlové. Vyrábajú sa v presne daných rozmeroch, takže už pri návrhu plotu je potreba dobre plánovať a merať. Variant predstavujú kované plotové systémy - zvárané plotové dielce. Súčasťou systému sú vchodové bránky, krídlové a posuvné samonosné brány. Tento stavebnicový systém je možné montovať do oceľových stĺpikov alebo murovaných plotov.

Hľadáte bezúdržbové ploty s nespočetnými variantmi tvarového a farebného riešenia? Potom skúste hliníkové alebo kované. Avšak zatiaľ čo pletivo je veľmi lacné, moderné pevné kovové ploty sú drahšie no vďaka žiarovému zinkovaniu sú naozaj takmer s neobmedzenou životnosťou. Nemusíte ich natierať, a napriek tomu nezkorodujú. Pri žiarovom zinkovaní sa najčastejšie využíva teplotný rozsah 440 až 460 stupňov Celzia a spoľahlivý výrobca vám dodá kovaný plot iba s touto povrchovou úpravou. Inak aj veľmi drahý plot časom skoroduje rovnako, ako by nebol nijako ošetrený.

Ku každému plotu zabezpečíme krídlové či posuvné brány
s automatickým pohonom a všetkého príslušenstvom v rovnakom motívu.

Vyberajte kované ploty v rôznych dizajnových prevedeniach z nášho e-shopu: