Inšpirácie a využitie okrasného oplotenia

Dôvody prečo mať nainštalovanú vstupnú bránku a bránku na plot

Dôvody prečo mať nainštalovanú vstupnú bránku a bránku na plot

Majitelia domov zistia, že inštalácia vstupnej brány zvýši bezpečnosť ich majetku. Brána a bránka na plot tiež zvyšuje estetickú krásu nehnuteľnosti. Zistite dôvody, prečo by ste si mali nainštalovať vstupnú bránu do svojho domu.

Kované zábradlia s moderným dizajnom

Kované zábradlia s moderným dizajnom

Moderné schodiskové zábradlie

Posuvná brána s bránkou - akú si vybrať?

Posuvná brána s bránkou - akú si vybrať?

Chcete ochrániť svoj pozemok z vonku aj vytýčiť hranice pre deti z vnútra? Nie je nič jednoduchšie než si nechať priestor okolo svojho domu oplotiť. Ako vybrať vhodnú posuvnú bránu s bránkou pre váš dom?

Vždy obľúbené: Kované zábradlie

Vždy obľúbené: Kované zábradlie

Kované zábradlie je v populárne storočia a dodnes nevyšlo z módy. Popularita je spôsobená jeho dlhou životnosťou a pútavým vzhľadom.

Vyberte správnu farbu plotových dielcov

Vyberte správnu farbu plotových dielcov

Správna farba je rovnako dôležitá ako správny tvar či zdobenie plotových dielcov, vstupnej bránky či vjazdovej brány.

Kované brány elegantný vstup na pozemok

Kované brány elegantný vstup na pozemok

K návrhu vstupného priestoru do areálu sa používajú nasledujúce prvky - dizajnová brána, spevnená cesta či dvere do objektu.

Ako si vybrať oplotenie a zábradlie

Ako si vybrať oplotenie a zábradlie

Oplotenie je dôležitou súčasťou vášho domu alebo záhrady. Preto je dobré sa aj na tento prvok zamerať pred začatím stavby či rekonštrukcie. Je potrebné vyhodnotiť, na koľko má ochrániť váš pozemok pred pohľadmi okoloidúcich, proti nezvaným návštevám. Ale tiež na koľko má byť váš plot dizajnovým prvkom. A samozrejme aké sú vaše finančné možnosti alebo koľko času a prostriedkov chcete venovať jeho údržbe.

Plotová bránka ako súčasť oplotenia domu

Plotová bránka ako súčasť oplotenia domu

Plotová bránka je neoddeliteľnou súčasťou oplotenia, ak potrebujete mať prístup na oplotený pozemok. V ponuke je niekoľko možných typov, vrátane rôzneho dizajnu. Ako teda bránku vybrať?

Oplotenie rodinného domu aj ako dizajnový prvok záhrady

Oplotenie rodinného domu aj ako dizajnový prvok záhrady

Plot už zďaleka neplní len funkciu ochrannú. Vďaka moderným technológiám a celej rade rôznych materiálov, ktoré sa pre jeho výrobu používajú, je to dizajnový a mnohokrát aj dominantný prvok našej záhrady. Aký plot zvoliť? Vždy taký, aby ladil nielen so stavbou a záhradou, ktorá oplocuje, ale aj s okolím, v ktorom bude umiestnený.

Kované brány a ploty ponúkajú moderný sposob oplotenia

Kované brány a ploty ponúkajú moderný sposob oplotenia

Plot s bránou sú korunou vášho domova. Nezdobia len okolie domu, ale vytvárajú hranicu, ktorá oddeľuje vaše súkromie a chráni ho. Aký plot a bránu k vášmu domovu vybrať?

Moderné zábradlie na balkón a terasu

Moderné zábradlie na balkón a terasu

Dizajn zábradlia na balkón a terasu je odvodený od plotových výplní kovaného plotového systému  Takéto kované zábradlie zaujme svojím originálnym prevedením a technickým spracovaním. Zlaďte svoje nové oplotenie so zábradlím v rovnakom dizajne.

Nezabudnite na náter kovaného plotu, ochránite a predĺžite životnosť plotu

Nezabudnite na náter kovaného plotu, ochránite a predĺžite životnosť plotu

Náterom alebo nástrekom kované ploty nielen ochránime, ale aj plot farebne prispôsobíme vzhľadu domu a záhrady.

Kované ploty prepožičajú domu dizajn aj bezpečnosť

Kované ploty prepožičajú domu dizajn aj bezpečnosť

Ploty chránia naše pozemky pred nevítanými návštevníkmi. Pôsobia taktiež estetickým dojmom a zatraktívňujú naše bývanie. Už ste premýšľali, aký typ plota si vybrať? Spoznajte kované ploty čiže moderné a nadčasové oplotenie so stálou životnosťou.

Moderné ploty z ťahokovu lákajú pozornosť

Moderné ploty z ťahokovu lákajú pozornosť

Ploty, vjazdové brány a bránky. Toto všetko sú neoddeliteľné súčasti mnohých nehnuteľností. Nenahraditeľné vstupy na pozemky, pri ktorých výbere by ste mali vziať do úvahy všetky dostupné varianty.

Kovaný plot plní estetickú aj ochrannú funkciu

Kovaný plot plní estetickú aj ochrannú funkciu

Stavba plotu nie je lacná záležitosť, ale rozhodne sa dá ušetriť. Stačí k tomu správny výber materiálu a trocha šikovnosti. Plot vytvára prvý dojem pred vstupom na pozemok a mnoho vypovedá o majiteľovi domu. Pri jeho stavbe myslite na to, aby svojou výškou, materiálom a konštrukciou ladil ako s domom, tak s okolím.

Bezúdržbové kované brány a ploty

Bezúdržbové kované brány a ploty

Ideálne sú kovové ploty, ktoré možno doladiť k akémukoľvek typu domu aj záhradnej úpravy. Ak majú kvalitnú povrchovú úpravu, sú tiež po mnoho rokov úplne bezúdržbové. Najčastejšie sa dnes využívajú kované ploty.

Aké plotové dielce si vybrať

Aké plotové dielce si vybrať

Pri výbere plotových dielcov vychádza majiteľ pozemku zo svojich ekonomických a časových možností. Do úvahy by mal tiež vziať požiadavky na životnosť plotu; týka sa to najmä drevených latkových plotov. Prihliadať napríklad k nutnosti obnovovať náter či impregnáciu drevených plotov a k ich nižšej trvanlivosti, vychádzajú potom niektoré zdanlivo drahšie oplotenia vlastne lacnejšie.

Kované zábradlie na terasu, balkón či schodisko

Kované zábradlie na terasu, balkón či schodisko

Zábradlie je neodmysliteľnou súčasťou každého balkóna a terasy. Nielenže je účelové a spĺňa ochrannú funkciu, ale patrí medzi základné architektonické prvky, ktoré sa výrazne podieľajú na celkovom vzhľade domu. Kované zábradlie je neobyčajne pôsobivé.

Vjazdové brány, bránky a ploty v bezúdržbovom prevedení

Vjazdové brány, bránky a ploty v bezúdržbovom prevedení

Ak si vyberáte vjazdovú bránu, vchodovú bránku, alebo nový plot, vyberte si také, ktoré sú skutočne bezúdržbové a vydržia vám roky bez akýchkoľvek nutných náterov.

Moderné oplotenie z ťahokovu

Moderné oplotenie z ťahokovu

Kto sa chce úplne odpútať od ozdobného prevedenia plotu, ten si má možnosť zvoliť jednoduché oplotenie z ťahokovu. Hodí sa ako moderné riešenie pre rodinné domy aj priemyselné objekty. Je cenovo veľmi dostupné a taktiež má dlhú životnosť.

Vyberte si plot, ktorý bude najlepšie vyhovovať vášmu domu aj peňaženke

Vyberte si plot, ktorý bude najlepšie vyhovovať vášmu domu aj peňaženke

Výber materiálu, z ktorého postavíte plot okolo domu či pozemku, nie je jednoduchý. Musíte zvážiť hľadisko estetické aj funkčné a v neposlednom rade svoje finančné možnosti. Dobrou správou je, že kovaný plot spĺňa všetky tieto funkcie.

Ťahokov plotové dielce

Ťahokov plotové dielce

Plotové dielce z našej ponuky oplotenia nájdete v rovnakých dizajnoch ako všetky ostatné prvky našich plotov.

Oplotenie z plotových dielcov má mnoho výhod

Oplotenie z plotových dielcov má mnoho výhod

Plánujete okolo svojho domu postaviť nové oplotenie, ale zatiaľ sa nemôžete rozhodnúť, aký typ zvoliť? My pre vás máme niekoľko dôvodov, prečo staviť práve na kovaný plot.

Oplotenie pozemku kovaným plotom

Oplotenie pozemku kovaným plotom

Kovaný plot je vysoko dizajnovým riešením oplotenia každého pozemku.

Komfortné kované brány samonosné a krídlové

Komfortné kované brány samonosné a krídlové

Neoddeliteľnou súčasťou dodávky kovaných plotov bývajú vjazdovej brány. Samonosná posuvná kovaná brána spĺňa všetky požiadavky komfortu.

Aký typ brány vybrať k svojmu rodinnému domu?

Aký typ brány vybrať k svojmu rodinnému domu?

Kovaný plot a brána je dôležitým architektonickým prvkom bývania. Veľká časť ľudí preferuje kované ploty a brány, ktorými sa môžu odlíšiť od susedov a zároveň dokážu zvýraniť ich rodinný dom. Kované brány a ploty sú navrhované tak, aby dokázali osloviť aj tých najnáročnejších zákazaníkov.

Ploty a brány z ťahokovu

Ploty a brány z ťahokovu

Vďaka veľkej rozmanitosti a svojmu dekoratívnemu vzhľadu si našiel ťahokov mnohostranné uplatnenie najmä v  stavebníctve. V poslednej dobe je tiež hojne vyhľadávanou výplňou pojazdových brán a plotov pri rodinných domoch.

Posuvné kované brány ako pohodlný vstup na pozemok

Posuvné kované brány ako pohodlný vstup na pozemok

Kovaná brána predovšetkým chráni váš domov ale následne ho aj zveľaďuje. Preto sú na materiál konštrukcie kladené zvláštne požiadavky: musí byť dostatočne silný, stabilný no pritom oku lahodiaci.

Moderné nerezové ploty

Moderné nerezové ploty

Nerezové ploty skrášľujú moderné novostavby. Takýto typ oplotenia sa používa predovšetkým v rodinných domoch s moderným dizajnom.

Krídlové brány pre rodinné domy

Krídlové brány pre rodinné domy

Krídlová brána je vhodná pre rezidenčné pozemky kde je dostatok voľného miesta pre otvorenie krídel a alebo kde nie je priestor pre samonosnú bránu.

Posuvná brána pre rodinný dom

Posuvná brána pre rodinný dom

Potrebujete zabezpečiť bezpečný a spoľahlivý vjazd do vášho domu alebo na pozemok? Kovaná posuvná brána je riešenie.

Lacné oplotenie domu

Lacné oplotenie domu

Premýšľate, že postavíte nový plot, ale stále neviete, ktorý vybrať práve pre váš dom? Kované oplotenie domu ponúka okrem priaznivej ceny aj dizajnový vzhľad.

Kované posuvné brány ponúkajú dlhú životnosť

Kované posuvné brány ponúkajú dlhú životnosť

Každý, kto má záujem o to, aby jeho dom aj záhrada vyzerali oslnivo, nesmie zabudnúť na výber kvalitného plotu, vjazdovej a vstupnej brány, ktoré budú zapadať do celkového architektonického dizajnu.

Plotové dielce ako luxusné oplotenie domu

Plotové dielce ako luxusné oplotenie domu

Plotové dielce v jedinečnom kovanom dizajne ponúkajú možnosť zostavenia si luxusného plotu podľa vlastného vkusu a potrieb. Plotové dielce sú vyrobené pomocou moderných technológií a majú vysoký stupeň odolnosti proti korózii.

Vstupná samonosná brána je pýchou domu

Vstupná samonosná brána je pýchou domu

Vývoj na trhu bránových systémov k pozemku a rodinnému domu dávajú jednoznačne za pravdu priaznivcom samonosných posuvných brán. Jedná sa o moderné a praktické riešenie vjazdu a jeho zabezpečenie.

Vstupné brány ako súčasť oplotenia domu

Vstupné brány ako súčasť oplotenia domu

Vstupné vjazdové brány existujú vo viacerých prevedeniach či už dizajnových alebo v ich spôsobe otvárania.

Kované plotové dielce k rodinnému domu

Kované plotové dielce k rodinnému domu

Naše kované ploty (plotové dielce) vystihuje ich odolné a dizajnové prevedenie s dlhou životnosťou, ktorá je zaručená výbornou dvojnásobnou povrchovou úpravou.

Kované brány a bránky pre rodinné domy

Kované brány a bránky pre rodinné domy

Žiadny rodinný dom ani chata sa nezaobídu bez brány a bránky - jedna je určená na vstup do dvora, druhá pre vjazd vozidiel. Niektorí majitelia dávajú prednosť použitiu brány ako hlavného vchodu. Najčastejšie kované bránky a brány sú vyrobené z kovu s rôznymi vzormi.

Kované plotové výplne ako oplotenie domu

Kované plotové výplne ako oplotenie domu

Kované ploty a výplne sú skvelým doplnkom ako pre rodinné domy, vily, objekty občianskej vybavenosti, ale nájdu svoje využitie aj pri priemyselných budovách.

Krídlové vjazdové brány pre rodinné domy

Krídlové vjazdové brány pre rodinné domy

Potrebujete zabezpečiť bezpečný a spoľahlivý vjazd do Vášho domu alebo na pozemok? Vjazdová krídlová brána s krásnym kovaným vzorom je pre vás ideálne riešenie. Pre zjednodušenie manipulácie môže byť navyše krídlová brána vybavená automatickým pohonom. 

Kované brány s pohonom vám uľahčia život

Kované brány s pohonom vám uľahčia život

Parkovanie auta vo dvore či na záhrade je závislé na každodennom používaní brány. Záleží hlavne na tom, aby sa brána ľahko obsluhovala. A práve ľahko fungujúca vjazdová brána s pohonom je jednou z príjemných drobností, ktoré uľahčia človeku život.

Vjazdová posuvná brána

Vjazdová posuvná brána

Posuvné brány pri otváraní veľa voľného priestoru nepotrebujú - posúvajú sa vodorovne s priliehajúcim plotom. 

Dizajnový plot z kovaných plotových dielcov

Dizajnový plot z kovaných plotových dielcov

Kované ploty sa v posledných rokoch stali neoddeliteľnou súčasťou množstva rodinných domov. Majú elegantný vzhľad a predovšetkým sú trvácne.

Brány a bránky k plotu patria

Brány a bránky k plotu patria

Neoddeliteľnou súčasťou plotu je tiež vchodová bránka a brána pre auto, ktoré s plotovým systémom súvisia esteticky aj po stavebnej stránke. 

Kované brány - aké konštrukčné vyhotovenie zvoliť?

Kované brány - aké konštrukčné vyhotovenie zvoliť?

Vjazdová a vstupná bráná vyzerá najlepšie, keď  je realizovaná v rovnakom štýle ako plot. Kov je pevný, je z neho teda možné vytvoriť brány prakticky ľubovoľného tvaru a rozmeru.Každý pozemok má totiž iné tvarové a rozmerové usporiadanie a podľa toho treba vybrať konštrukčné vyhotovenie brány. Kované brány sa vyrábajú ako krídlové či posuvné. 

Kovaný plot z plotových dielcov bezpečne stráži obydlie

Kovaný plot z plotových dielcov bezpečne stráži obydlie

Vďaka rôznej úprave plotových dielcov, mnohých farebných prevedení a ozdobných prvkov dodá domu jedinečný charakter. Kované oplotenie má dnes širokou škálu vzorov a je neoddeliteľnou súčasťou aj moderných novostavieb.

Kované ploty pre moderné oplotenie domu

Kované ploty pre moderné oplotenie domu

Módnym trendom podlieha aj zdanlivo fádne zariadenie, akou sú ploty. Oplotenie domu a pozemku môže byť v súčastnosti nielen z dreva a betónu ale aj kované. Práve kované ploty  sú ukážkou moderného dizajnu, ale aj zárukou pevnosti, odolnosti a elegancie. Kovaný plot spĺňa všetky požiadavky na bezpečnosť a malé nároky na údržbu, čo je dnes jednou z hlavných výhod.

Posuvné brány ako súčasť domu

Posuvné brány ako súčasť domu

Vjazd na pozemok pri rodinnom dome si je možné vďaka modernej technike výrazne zjednodušiť. Preto sa stále väčšej obľube tešia automatické brány, ktorých otvorenie je možné ovládať diaľkovým ovládačom a vodič nemusí kvôli otvoreniu brány vystupovať z auta.

Kované brány luxus pre váš pozemok

Kované brány luxus pre váš pozemok

Pri výbere plotu pre váš pozemok väčšinou neriešite len vhodný motív a prevedenie oplotenia, ale tiež vhodný systém plotovej brány alebo bránky.

K domu patrí plot a posuvná brána

K domu patrí plot a posuvná brána

Kovaný plot a posuvná brána spolu vzhľadovo úzko súvisia, ich výber závisí jeden od druhého. O ich finálnej podobe rozhoduje estetická stránka, finančnú náročnosť, náročnosť údržby, životnosť a komfort používania.

Kované brány a ploty dodajú štýl vášmu domu

Kované brány a ploty dodajú štýl vášmu domu

Kované ploty môžu pôsobiť tradičným dojmom, ale navodia aj modernú jednoduchosť s eleganciou. Je na každom z Vás, ktorý typ si zvolíte, ktorý typ bude najvhodnejší k vášmu pozemku a domu. Kované ploty a brány Vám pomôžu nielen oplotiť váš dom, ale aj doladiť štýl celého pozemku.

Záhradkárstvo Najlacnejšie dreviny

article

Ponúka veľký výber záhradných drevín, ovocných stromov, tují či okrasných kríkov
v našom e-shope www.najlacnejsiedreviny.sk