Oplotenie rodinného domu aj ako dizajnový prvok záhrady

Plot už zďaleka neplní len funkciu ochrannú. Vďaka moderným technológiám a celej rade rôznych materiálov, ktoré sa pre jeho výrobu používajú, je to dizajnový a mnohokrát aj dominantný prvok našej záhrady. Aký plot zvoliť? Vždy taký, aby ladil nielen so stavbou a záhradou, ktorá oplocuje, ale aj s okolím, v ktorom bude umiestnený.

Kovové ploty na oplotenie rodinného domu od nás

Kované oplotenie má svoje veľké zastúpenie u väčšiny majiteľov domov, pretože sa vyznačuje svojou stabilitou, pevnosťou a trvanlivosťou. Kované oplotenie je známe svojou silou a krásou. Moderný je tiež hliník alebo nerez, ale kovaný plot predstavuje lacnejšiu variantu oplotenia.

Súčasným trendom je vyberať z bezúdržbových riešení. Spoločnosť Braany ponúka plotové dielce, vjazdové brány aj vchodové bránky v podobe kovaných plotov, ťahokov plotov. Všetky tieto druhy majú bezúdržbovou úpravu povrchu. Ploty sa tak nemusia renovovať a držia si svoju krásu.

Kované plotové dielce môžu byť s dizajnom minimalistickým, ale aj viac rustikálnym. Nevytvárajú vizuálnu bariéru a je cez ne na pozemok vidieť. Konštrukcia tejto výplne sa skladá z vodorovných tyčiek a zvislých oceľových tyčiek. No v ponuke nájdete aj nepriehľadné dizajnové prevedenia. Ťahokov ploty sú v podstate hliníkové dosky v ráme.

Všetky  plotové dielce môžu byť použité aj na konštrukciách vstupných brán a vchodových plotov.

Vyberajte moderné plotové dielce z nášho e-shopu